Αρχική σελίδα Δράσεις - Εκπαιδευτικές Επισκέψεις - Εκδρομές 42η συνδιάσκεψη επιλογής για το Eυρωκοινοβούλιο Nέων Ελλάδος

42η συνδιάσκεψη επιλογής για το Eυρωκοινοβούλιο Nέων Ελλάδος

Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά, το 1ο ΓΕΛ Ελασσόνας εκπροσωπήθηκε με την μαθήτρια Ζιώγα Στελινα της Α τάξης και το μαθητή Ντάλλα Δημήτρη της Β τάξης στην 42η συνδιάσκεψη επιλογής για το Eυρωκοινοβούλιο Nέων Ελλάδος. Από τις 17 έως τις 20 Δεκέμβριου οι μαθητές με τη συνοδεία και βοήθεια της καθηγήτριας Σαμαρά Ελένης έλαβαν μέρος σε όλα τα εργαστήρια και την ολομέλεια της συνδιάσκεψης που έγινε εξ ‘ολοκλήρου στα αγγλικά , αποκομίζοντας πολύτιμες εμπειρίες και γνώσεις στα θέματα που απασχολούν τους νέους στην Ευρώπη.

Το σχολείο μας στηρίζει και προωθεί  όλες τις εξωδιδακτικές  δράσεις των μαθητών μας.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και καλή πρόοδο.

Καλές γιορτές

Ο Σύλλογος Διδασκόντων