Σφάλμα
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Ασκήσεις ΑΕΠΠ

Για τους μαθητές της Γ' Λυκείου και για όσους ενδυαφέρονται να εξετάσουν το επίπεδο των γνώσεων που έχουν κατακτήσει μέχρι σήμερα , ας λύσουν τα παρακάτω θέματα .

Σε περίπτωση που δεν μπορείτε να απαντήσετε με συγουργιά σε κάποια ερώτηση , συμβουλευτείτε το βιβλίο σας.

Θέματα 2004

Τελευταία Ενημέρωση στις Σάββατο, 04 Ιανουάριος 2020 09:14

ΝΕΟ ΕΤΟΣ

lucky-charm-2020-wooden-heart-wishes

Το νέο έτος ήρθε...

Εύχομαι πάνω από όλα ΥΓΕΙΑ, ευτυχία και επιτυχίες σε όλους.

Δημοβέλης Πέτρος

Τελευταία Ενημέρωση στις Σάββατο, 04 Ιανουάριος 2020 09:09

ΕΥΧΕΣ

EΥΧΕΣ

Ο διευθυντής και ο σύλλογος διδασκόντων του 1ου ΓΕΛ Ελασσόνας τις Άγιες τούτες ημέρες

σας ευχόμαστε

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 25 Δεκέμβριος 2019 23:31

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΣΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ 1Ο ΓΕΛ

1gel elassonas web

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΣΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ 1Ο ΓΕΛ

Με πρωτοβουλία των μαθητών του τμήματος Β3 του 1ου ΓΕΛ. Ελασσόνας στα πλαίσια του μαθήματος ερευνητική εργασία με θέμα τον εθελοντισμό και υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ. Πλιάτσικα Κων/νο Π.Ε 78 συγκεντρώθηκαν τρόφιμα από τους μαθητές και τους καθηγητές του σχολείου με τη στήριξη του Δ/ντη κ.Δημοβέλη Πέτρου για το κοινωνικό παντοπωλείο της πόλης μας . Αξίζει να σημειωθεί ότι η ευαισθητοποίηση των μαθητών φέτος ήταν πολύ μεγάλη και συγκινητική και όλοι πρόσφεραν ό,τι μπορούσαν από το υστέρημά τους. Μέσα από αυτή την κίνηση οι μαθητές γνώρισαν την χαρά της προσφοράς . Έτσι στις δύσκολες μέρες που βιώνει η κοινωνία μας και εν όψει των γιορτών των Χριστουγέννων, η κίνηση αυτή έχει το δικό της συμβολισμό στην αλληλεγγύη που όλοι μας, άτομα και φορείς πρέπει να επιδεικνύουμε προς τους δοκιμαζόμενους συνανθρώπους μας.

40η συνδιάσκεψη επιλογής για το ευρωκοινοβούλιο νέων Ελλάδος.

received 448968125771119

Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, το 1ο ΓΕΛ Ελασσόνας εκπροσωπήθηκε με την μαθήτρια Ματούλη Φανή της Α τάξης στην 40η συνδιάσκεψη επιλογής για το ευρωκοινοβούλιο νέων Ελλάδος. Από τις 13 έως τις 16 Δεκεμβρίου η μαθήτρια με τη συνοδεία και βοήθεια της καθηγήτριας Ελένης Σαμαρά έλαβε μέρος σε όλα τα εργαστήρια και την ολομέλεια της συνδιάσκεψης που έγινε εξολοκλήρου στα αγγλικά , αποκομίζοντας πολύτιμες εμπειρίες και γνώσεις στα θέματα που απασχολούν τους νέους στην Ευρώπη.

Συγχαρητήρια στη μαθήτρια και καλή πρόοδο.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει όχι μόνο την μαθήτρια για την υπερπροσπάθειά της αλλά και την εκπαιδευτικό Ελένη Σαμαρά που θυσίασε προσωπικό της χρόνο ώστε η μαθήτρια να αποκτήσει πολύτιμες εμπειρίες.

Τελευταία Ενημέρωση στις Κυριακή, 22 Δεκέμβριος 2019 15:48

Your IP: 10.2.32.21