Επίσκεψη της Β' Λυκείου στην Αθήνα

Επίσκεψη στην Ακρόπολη

Η Β΄ Λυκείου του 1ου Γενικού Λυκείου Ελασσόνας πραγματοποίησε 3ήμερη εκπαιδευτική εκδρομή, στα πλαίσια του μαθήματος των Μαθηματικών ,στην Αθήνα στις 6, 7 και 8 Φεβρουαρίου, με συνοδούς τις καθηγήτριες: Φακή Βασιλική Μαθηματικό, Τσακνάκη Ελένη Μαθηματικό και Σαμαρά Ελένη Αγγλικής γλώσσας.

Στα πλαίσια της εκδρομής οι μαθητές πήγαν στην Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, όπου παρακολούθησαν 3ωρη ενημέρωση για τις σχολές και τα τμήματα του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου.

Επισκέφθηκαν το Κέντρο Πολιτισμού «Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος», όπου ενημερώθηκαν για τις δραστηριότητες του ιδρύματος και ξεναγήθηκαν στους χώρουςτου καθώς επίσης και το Μουσείο Μπενάκη, όπου ενθουσιάστηκαν από τα εκθέματα του.

Ιδιαίτερη χαρά τους έδωσε η περιήγηση και ξενάγηση τους στον βράχο της Ακρόπολης.

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 13 Φεβρουάριος 2020 05:38

Today: Μαϊ 03, 2024