Αρχική σελίδα Δράσεις - Εκπαιδευτικές Επισκέψεις - Εκδρομές Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Μια έξυπνη πόλη είναι μια αστική περιοχή που χρησιμοποιεί διαφορετικούς τύπους ηλεκτρονικών αισθητήρων συλλογής δεδομένων για την παροχή πληροφοριών που χρησιμοποιούνται για την αποτελεσματική διαχείριση των πόρων.

Αυτό περιλαμβάνει στοιχεία που συλλέγονται από πολίτες, συσκευές και στοιχεία ενεργητικού που επεξεργάζονται και αναλύουν για την παρακολούθηση και διαχείριση συστημάτων κυκλοφορίας και μεταφοράς, σταθμών ηλεκτροπαραγωγής, δικτύων ύδρευσης, διαχείρισης αποβλήτων, επιβολής του νόμου, συστημάτων πληροφοριών, σχολείων, βιβλιοθηκών, νοσοκομείων και άλλων κοινοτήτων.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας που συμμετείχαν στον Περιφερειακό διαγωνισμό στα Τρίκαλα.

wro17 2

Θα ήταν παράληψή μου αν δεν ευχαριστούσα και τους καθηγητές του σχολείου μας κ. Μανουλιά Αθανάσιο, Βαϊοπούλου Αννούλ α και Τσακνάκη Ελένη , οι οποίοι συνόδεψαν τους μαθητές μας στο διαγωνισμό, καθώς και΄ολους τους εκπαιδευτικούς που βοήθησαν στην προπόνηση των μαθητών.

Ευχαριστώ όλους για τη συμβολή τους.

Ο Δντης του 1ου ΓΕΛ Ελασσόνας

Δημοβέλης Πέτρος