Σφάλμα
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items
Ενημέρωση Γ' Λυκείου

Ενημέρωση μαθητών της Γ΄Λυκείου

Βαθμοί Ειδικών Μαθημάτων των υποψηφίων της Γ΄ τάξης Ημερησίων και Δ΄ Τάξης Εσπερινών Γενικών Λυκείων σχολικού έτους 2018 – 2019, ΕΔΩ

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ & ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Προκήρυξη για την εισαγωγή σπουδαστών/ σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού (ΑΕΝ) Ακαδημαϊκού Έτους 2019-2020

Με την αριθ. πρωτ.:2232.1/43535/2019/11-06-2019 Προκήρυξη Υπουργού Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής προκηρύχθηκε η εισαγωγή συνολικά 1340 σπουδαστών/σπουδαστριών (775 Πλοιάρχων και 565 Μηχανικών) στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020.

Εγγραφή χρήστη στο Λ.Σ-ΕΛ.ΑΚΤ. (προϋπόθεση για καταχώρηση αίτησης ΑΕΝ) https://regusr.hcg.gr/.

Ηλεκτρονική καταχώρηση αίτησης ΑΕΝ  https://eisaen.hcg.gr/
Η σχετική προκήρυξη ΕΔΩ

Πυροσβεστική

Εκδόθηκε από το Αρχηγείο Πυροσβεστικού Σώματος η εγκύκλιος  για την εισαγωγή των υποψηφίων  στις Σχολές Ανθυποπυραγών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας.

Δείτε αναλυτικά την εγκύκλιο ΕΔΩ

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ & ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Ηλεκτρονική καταχώρηση αίτησης ΑΕΝ  https://eisaen.hcg.gr/
Η σχετική προκήρυξη ΕΔΩ

Πυροσβεστική

Δείτε αναλυτικά την εγκύκλιο ΕΔΩ

Πανελλήνιες 2019

Ο Διευθυντής  ,ο Σύλλογος Διδασκόντων  και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμώνων του 1ου ΓΕΛ Ελασσόνας, εύχονται σε όλους τους υποψηφίους, η τελική προσπάθειά τους στις Πανελλήνιες εξετάσεις να στεφθεί με απόλυτη επιτυχία!!!

Καλή δύναμη

Για τους μαθητές που μετακινούνται από χωριά, ενημερώνουμε ότι τα λεωφορεία θα αναχωρούν 30 λεπτά γρηγορότερα από ό,τι συνήθως.

Δελτίο Τύπου

Της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας

Εκπαίδευσης Θεσσαλίας

Γραμμή Ψυχολογικής Υποστήριξης Υποψηφίων Πανελλαδικών Εξετάσεων

Σας ενημερώνουμε ότι η 24ωρη Γραμμή Ψυχολογικής Υποστήριξης Υποψηφίων Πανελλαδικών Εξετάσεων, θα λειτουργήσει στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας Λάρισας για όλη την Περιφέρεια Θεσσαλίας από 05-06-2019 έως και 20-06-2019.

Το Τηλέφωνο Επικοινωνίας με το Κέντρο είναι: 2410611002, 2410669221

Με την ευκαιρία αυτή θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές ευχαριστίες μας στη Διοίκηση του Γ.Ν.Λάρισας «Κουτλιμπάνειο & Τριανταφύλλειο» για την κατά τρίτη συνεχή χρονιά λειτουργία της Γραμμής Ψυχολογικής Υποστήριξης των μαθητών-μαθητριών που συμμετέχουν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις.

Ο Περιφερειακός Διευθυντής

Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας

Εκπαίδευσης Θεσσαλίας

Δρ Γεώργιος Δοδοντσάκης

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 05 Ιούνιος 2019 19:05

Εξετάσεις των Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2019-2020.

H Προκήρυξη

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών