e-eggrafes προετοιμασία

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές-ανανεώσεις εγγραφών-μετεγγραφές των μαθητών/τριών στα Δημόσια Λύκεια, Α΄, Β΄, Γ΄ τάξη ημερησίου και Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη εσπερινού, (ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ./Π.ΕΠΑΛ.) για το σχολικό έτος 2022-23 θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές (https://e-eggrafes.minedu.gov.gr ).

Προκειμένου να αποφευχθούν εγκαίρως τυχόν προβλήματα, παρακαλώ διαβάστε την παρακάτω επιστολή και συμπληρώστε ανάλογα τις Υπέυθυνες δηλώσεις που βρίσκονται στο τέλος του κειμένου. Στη συνέχεια στείλτε τις συμπληρωμένες δηλώσεις και θώς και κάθε απαραίτητο έγγραφο στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ).

Επιστολή προς γονείς

Υπεύθυνη Δήλωση