news2

Εδώ υπάρχουν όλα τα έγγραφα που στέλνει το  και αφορούν μαθητές.

Ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής

23-06-22 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ, ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ & ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΕ ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. – Π.ΕΠΑ.Λ.

Από τις 24 Ιουνίου 2022 και ώρα 10:00 έως και τις 7 Ιουλίου 2022 και ώρα 23:59, όσοι/-ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2022-2023.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

ή μέσω της διαδικτυακής πύλης

συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία

Πρόγραμμα Ενδοσχολικών εξετάσεων 2022

Στο σύνδεσμο που ακολουθεί υπάρχει το πρόγραμμα των ενδοσχολικών εξετάσεων. Οι μαθητές θα πρέπει να έιναι στο χώρο του σχολείου τουλάχιτον 15 λεπτά πριν την αναγραφόμενη ώρα εξέτασης.

Θα πρέπει να έχουν μαζί τους δύο στυλό μπλέ ή μαύρου χρώματος, σβηστήρα και γεωμετρικά σχήματα (αν το μάθημα απαιτεί).

ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ: διορθωτικό τύπου blanco, κινητά τηλέφωνα, υπολογιστικές μηχανές, συσκευές αναπαραγωγής ήχου και οτιδήποτε μπορεί να αλλοιώσει τις εξετάσεις.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Είναι προσωπική σας ευθύνη η έγκαιρη προσέλευση στο χώρο του σχολείου. ΔΕΝ θα καθυστερήσει η εξέταση οποιουδήποτε μαθήματος με σκοπό να έρθει στο σχολείο αργοπορημένος/η μαθητής/τρια, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Το πρόγραμμα σε μορφή PDF

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 16 Μάιος 2022 18:35

e-eggrafes προετοιμασία

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές-ανανεώσεις εγγραφών-μετεγγραφές των μαθητών/τριών στα Δημόσια Λύκεια, Α΄, Β΄, Γ΄ τάξη ημερησίου και Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη εσπερινού, (ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ./Π.ΕΠΑΛ.) για το σχολικό έτος 2022-23 θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές (https://e-eggrafes.minedu.gov.gr ).

Προκειμένου να αποφευχθούν εγκαίρως τυχόν προβλήματα, παρακαλώ διαβάστε την παρακάτω επιστολή και συμπληρώστε ανάλογα τις Υπέυθυνες δηλώσεις που βρίσκονται στο τέλος του κειμένου. Στη συνέχεια στείλτε τις συμπληρωμένες δηλώσεις και θώς και κάθε απαραίτητο έγγραφο στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου ( Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. ).

Επιστολή προς γονείς

Υπεύθυνη Δήλωση

Πέμπτη 10/3/2022

Με απόφαση Δημάρχου αύριο Πέμπτη 10/3/2022 τα μαθήματα θα ξεκινήσουν στις 9:30.

Θα ξεκινήσουμε στις 9:30 με το υπόλοιπο της 2ης ώρας.

Οι μαθητές που χρησιμοποιούν το ΚΤΕΛ θα πρέπει να είναι στις στάσεις 1 ώρα αργότερα από το συνηθισμένη ώρα αναχώρησης.

Καλό βράδυ

9/3/2022 KLEISTA SXOLEIA

Σήμερα 9/3/2022 με απόφαση Δημάρχου , τα σχολεία στο Δήμο Ελασσόνας θα παραμείνουν κλειστά.

Τα μαθήματα θα γίνουν μέσω διαδικτύου.