Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις 8 ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ

8 ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ

Για το σχολικό έτος 2017-18, το 8ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας (υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (Φ20.2/ 139401 /Δ2/23-8-2017) θα διεξαχθεί στη Λάρισα, στο Ηράκλειο, στο Αγρίνιο, στα Ιωάννινα, στην Καλαμάτα, στην Κέρκυρα, στη Μυτιλήνη, στην Ξάνθη, στην Πάτρα, στον Πύργο Ηλείας, τη Σύρο, στη Φλώρινα, στα Χανιά και στα Τρίκαλα.

Στην πόλη της Λάρισας το Φεστιβάλ θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 19 και την Παρασκευή 20 Απριλίου 2018.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:Είναι δυνατό να συμπεριληφθούν και έργα τα οποία δημιουργήθηκαν σε κάποια Σχολική δραστηριότητα (Περιβαλλοντική, Πολιτιστική, Αγωγής Υγείας κ.ά.) ή σε κάποιο διαθεματικό/διεπιστημονικό σχέδιο συνεργασίας μεταξύ του μαθήματος της Πληροφορικής και άλλων μαθημάτωνΠροϋπόθεση συμμετοχής ενός μαθητικού έργου στο Φεστιβάλ αποτελεί η συμμετοχή εκπαιδευτικού Πληροφορικής στην ομάδα των εκπαιδευτικών που συντονίζει το έργο.

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής που μαζί με τους μαθητές τους ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν εκπροσωπώντας το σχολείο τους, να συμπληρώσουν τη σχετική φόρμα μέχρι 16 Μαρτίου 2018από εδώ: https://goo.gl/8CxR9Y

Περισσότερες λεπτομέρειες στο συνημμένο αρχείο.

Δημήτρης Κολοκοτρώνης

Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής